O HŘE

6. července 2018 v 13:31
Diador. Ostrov uprostřed Atlantického oceánu.
Daleko od všech, lodí je to nejméně 15 hodin plavby k pobřeží Afriky a 17 hodin plavby k pobřeží Jižní Ameriky. I tak se tady však nacházejí lidé - ba dokonce i civilizovaní lidé, kteří znají techniku a umí s ní zacházet. Občas se zde totiž někdo, i přes tu dlouhou plavbu, vydal a zkultivoval je. No možná to nebyl ten nejlepší nápad.


Na konci 20. století - přesněji 19. května 1996 - se objevila na Diadoru prazvláštní nemoc, na kterou nebyl v té době lék. Začalo se na ni umírat. Nemoc měla více fází:

1. fáze: V první fázi se vše ještě zachránit dá. V této fázi člověk má horečky, které mohou dosahovat až 41 °C. V té chvíli nastoupí kašel, který je - naštěstí jen ve výjimečných situacích - doprovázen i krvácením z dutiny ústní. Pokud se v této fázi dají speciální léky, vše se dá utlumit. I po utlumení má člověk ještě pár dní horečky, ale snižují se a ve chvíli, kdy horečka klesne pod 38 °C je jasné, že je člověk zachráněn. Zde je roznašečem krev či přímý kontakt s tělními tekutinami.

2. fáze: V této fázi je to 50 na 50. Podání vyšší dávky léků může i nemusí zabrat. Druhá fáze se však pozná tak, že horečky taktéž začnou ustupovat - no přichází rudá vyrážka, která se prvně začne vyskytovat v oblastech na hrudi a zádech. Postupuje pomalu, no doprovází ji svědění, které však nesmíte škrábat, protože v tom případě to bude ještě horší - po poškrábání se vyrážka začne objevovat více a více. Kašel je stále a je častěji a častěji doprovázen krvácením.

3. fáze: Tahle fáze je nezvratitelná. Zatím na ni neexistují léky. Celé tělo je napadeno virem, který rozesívá po celém těle vyrážky - ano, skutečně po celém. Kašel však začíná ustupovat - alespoň něco - a horečky se již taky neobjevují. Žádná mast ani léky však (zatím) nedokáží zabránit této nemoci. Na různých místech začíná již pokožka jít do masa, které po určité době začne hnít a smrdět. V této fázi je však osoba největší roznašeč. Zde stačí se pouze dotknout.

4. fáze: Je fáze smrti. Tělo se začíná rozkládat a páchnout. Samozřejmě je nezastavitelná. Zde se dá již s člověkem pouze rozloučit a pro jeho dobro jej raději usmrtit, než jej nechat umřít rozkladem jeho vlastního těla. V tomto případě jsou již napadeny i orgány, takže je mnohokrát otázkou dnů, kdy se zabije tělo samotné, no i pro danou osobu je příjemnější umřít bez bolestí - a tudíž se nechat dobrovolně zabít či se zabít sám (což však většinou ani nejde).


Roznašeče: V 1. i 2. fázi je roznašečem krev či přímý kontakt s tělními tekutinami. Avšak ve druhé fázi tomu všemu může napomoci i během kašle - tedy vzduchem. Ve 3. a 4. fázi stačí pouhý fyzický kontakt (právě z toho důvodu, že je po celém těle vyrážka či místa, kde již kůže ani není).

Léky doposud existují pouze na 1. a 2. fázi, avšak výzkumný tým vědců, který pracuje v hlavním městě, se snaží najít dostatečně silný lék i právě na 3. fázi (a vlastně i nějakou mast).

Během tohoto žije však na ostrově mnoho lidí - dělících se na 4 základní skupiny: Imunní, Poloimunní, Poloinfikovaní a Infikovaní. Jejich možnost infikace se dá poměrně jednoduše vyčíst z názvu - často to však souvisí s jejich původem!!! (na to si tak prosím dejte pozor u registrace!)

Imunní mají dostatečně vyvinuté protilátky, které je zcela chrání před nákazou. Povětšinou jsou to právě vědci, kteří zkoumají tyto bakterie, no především obyvatelé, kteří zde žijí dlouhé roky a jejich organismus je i na místní klima a prostředí zvyklý.
Poloimunní a Poloinfikovaní jsou ti, jímž může či nemusí hrozit nákaza. Je jen na nich, jak se budou chovat a s kým se vídat - no v nich je však částečně vir zakořeněn a stačí pár nezvyklých míst, která navštíví a mohou být nakaženi.
- zde chceme informovat, že pokud se při občasné kontrole vašich her ukáže, že jste (dle nás) navštívili místo, které může být infikované, napíšeme vám zprávu o tom, že vir zmutoval a vaše postava je tak infikována (no samozřejmě 1. či 2. fáze) a byli bychom rádi, kdybyste toto akceptovali a na oplátku nám napsali zprávu o tom, že jste to již ve hře zaznamenali
Infikovaní jsou ti, kteří mají vir již zmutovaný natolik, že je u nich propuklá rovnou 2. FÁZE, no léčba je tady stále možná, ale je jen na viru, či jej léčba dokáže přemoci či ne.
- podobně jako poznámka k polo - my dáme vědět, či léčba zabrala nebo ne, no tyhle typy postav budeme tvořit jen skutečně výjimečně

Základní informace

Měna: diadorský dolar (zkratka DD). Dalo by se přirovnat 1 DD = 17 Kč
Kalendář: jsme na Zemi, zcela klasický kalendář (tedy i dny, měsíce a roky)
Plynutí času: 1 den (ano, klasické plynutí času)
Počasí: najdete vždy v menu, předpověď bude na celý měsíc dopředu (nebudeme to samozřejmě bůhví jak kontrolovat ve hrách, no prosíme vás, řiďte se tím, děkujeme)

Koho hledáme?

Hledáme tak postavy, které se nebojí, že mohou být infikovány. Samozřejmě může být vaše postava domorodý obyvatel (tedy, jeho některá generace) a tudíž být zcela v bezpečí. Můžete se klidně připojit k týmu vědců. Můžete si vzít jednu ze stálých postav.
Můžete si samozřejmě vytvořit i infikovanou postavu (zde bude o něco přísnějši hodnocení žádosti). Či jen polo.

Vztahy jsou zde samozřejmě na denním pořádku, tudíž se nebráníme manželstvím, sňatkům, rozvodům - všeho, co je na Zemi možné. Přece jen, není to magické místo. Je to obyčejný ostrov uprostřed Atlantického oceánu a jsme stále na Zemi, kde jejich zákony normálně platí a žádné novoty se zde rozhodně plánovat a vymýšlet nebudou.
 


Aktuální články

Reklama